marketingowy-harpagan.pl

W złotnictwie znajdziemy bardzo dużo koncernów. Jakie cechy łączą ich wyroby? Na pewno surowce, które zużywają do tworzenia swoich wyrobów, a także czym dodatkami je ozdabiają. Dziś skupimy się zdobienia. Podzielimy je i trochę zdefiniujemy.

Syntetyczne kamienie – są zazwyczaj produkowane krzemionki z piasku, a jaśniej ze szkła ołowiowego. Projektanci z reguły umieszczają je w tańszych kolekcjach srebrnej biżuterii. Szkło ołowiowe głownie charakteryzuje się zdecydowanie wyższym stopniem załamania wiązki światła. Pozostaje również widocznie cięższe od tego zwyczajnego. Wiodącym producentem takiego materiału pozostaje austriacka marka Swarovski.

Cyrkonie |to} następny często używany element ozdobny. Samą cyrkonię tworzy się od początku do końca syntetycznie. Cyrkonia jest niebywale krucha, ponadto można ją zgodnie z marzeniami barwić. W jubilerstwie materiał ten znany jest nie długo, tworzy się w bardzo wysokiej temperaturze. Jej podstawową pozytywną stroną jest niska cena.

Szlachetne Kamienie – najdroższe z kamieni wykańczających wyroby jubilerskie. Wyróżniamy ich w przyrodzie całkiem sporo. Jednak w tym wpisie skupimy się na tych najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| droższa odmiana minerału – berylu. Dla mniej obeznanych, to ten zielony. Znajduje Uznanie kobiet oraz kolekcjonerów. Jest zadziwiająco gęsty oraz kruchy.

Rubiny są prawie najcenniejszym kamieniem, ponadto przynależą do gatunku korundu. Znane są z ponadprzeciętnej gęstości, najbardziej rozpowszechnione rubiny pozostają krwiste w ich czasami możemy zaobserwować głębię barwy.

Szafiry – pozostają niezwykle uznawane w złotnictwie. Identycznie jak szafiry są z rodziny korundów. Zazwyczaj są ciemnoniebieskie. Znaczna liczba złotników tworzy go syntetycznie.

Diamenty na ich temat można opowiadać stosunkowo długo. Pozostają najtwardsze z pośród naturalnych minerałów oraz zarazem najdroższe.

Opisaliśmy najczęstsze materiały używane do wzbogacania wyrobów złotniczych. Jednak, że wyróżniamy ich świecie zdecydowanie więcej.

Marketingowy Harpagan